63 kapu — bevezető

Az ősi és misztikus tudást kerestem. Az alkimisták titkait, a középkori mágusok rejtelmeit, Hermész Triszmegisztosz beavatottjainak tudását. Az elveszett és évszázadokon át kiváltságos csoportok által őrzött tudományt. Így esett, hogy az ódon könyvtár sötét zugába tévedtem, ott bukkantam rá a kötetre. Azóta már egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy pusztán véletlen volt, hogy a kezembe került. Hiszen annak idején a szabadkőművesek is részt vállaltak a könyvtár alapításában.

Kutatásaim során egy vaskosabb könyvet leemelve a polcról valami megcsillant mögötte: különös szerkezetet pillantottam meg a falon, két apró tárcsával, amiken számokat lehetett beállítani. Mint egy antik számzár.

A könyvet felütve egy régi rézkarcra lettem figyelmes. A felirat szerint Klaudiosz Ptolemaiosz ókori tudóst ábrázolta, valami különös, vonalzószerű eszközzel a kezében. Ptolemaiosz a 2. században élt Alexandriában, igazi polihisztorként számos tudományterületen alkotott. Talán nem annyira közismert személy, és a hozzá köthető geocentrikus világképet is meghaladtuk már, mégis jó szimbóluma a tudást kereső embernek...